Projekty domów na zboczu, skarpie, stoku, pochyłą działkę

Dom na pochyłej działce

Masz pochyłą działkę i przed budową domu chcesz ją wyrównać? Niby po co? Dziś nie jest to już wielki problem, bo istnieje wiele projektów domów na skarpie czy zboczu, które zainteresują posiadaczy działek o większym bądź mniejszym pochyleniu terenu.

Ich oferta jest obecnie bardzo szeroka. Kolekcja zawiera w sobie domy na pochyły teren o zróżnicowanej architekturze, a najwięcej jest tu domów parterowych.

Jasne jest, że usytuowanie domu na stoku może stanowić i stanowi pewne ograniczenia. Z drugiej natomiast strony jest to okazja do zastosowania nieszablonowych rozwiązań, które dodadzą takiej nieruchomości atrakcyjności. Rezultat może być tylko jeden – domy na wzniesieniu zapewnią funkcjonalne rozwiązania oraz niekonwencjonalny i malowniczy wygląd.

Dom na zboczu – jakie korzyści?

Jakie zatem korzyści niesie w sobie dom na spadzistej działce? Zalety wizualne są oczywiste, bo widoczne gołym okiem. Realne korzyści to natomiast między innymi fakt, że pewna część budynku zawsze musi mocniej wystawać ponad poziom terenu, co zresztą wymusza na właścicielu wykonanie wysokich ścian fundamentowych. To natomiast doskonała okazja do tego, aby na pochyłej działce wykonać podpiwniczenie domu i umieścić tam garaż lub kotłownię.

Co jeszcze mogą zawierać w sobie projekty domów na zboczu? Inne zalety to między innymi pomieszczenia rekreacyjne. Jako że z jednej strony są one dobrze oświetlone, podpiwniczenie często wykorzystuje się również na siłownię, saunę, a w skrajnych przypadkach nawet i salę kinową.

Nie jest więc tajemnicą, że pochyły teren w budowie domu w żadnym stopniu nam nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie domy na spadzistej działce wyglądają bardzo oryginalnie i doskonale wpisują się w jej scenerię.

Szczególnie jeśli otacza je duży piękny ogród, który w połączeniu ze skalnikami czy oczkami wodnymi daje iście bajkowy pejzaż. Mając więc taką nieruchomość, nie warto niwelować gruntu. Wręcz przeciwnie radzimy Wam dokładnie przejrzeć dostępne projekty domów na skarpie.

 

Related posts

One thought on “Projekty domów na zboczu, skarpie, stoku, pochyłą działkę

  1. Marta

    Moi znajomi mają dom na skarpie, zrobili sobie tam garaż i wygląda to naprawdę dobrze, także taka działka to może być plus 🙂

Leave a Comment