Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym, z garażem

Dom parterowy

Masz działkę i masz w planach budowę na niej domu swoich marzeń? Łącząc ich funkcjonalność z podejściem ekonomicznym trudno znaleźć dziś coś lepszego od domów parterowych. Zresztą, gdyby było inaczej, projekty domów parterowych nie byłyby dziś tak powszechne. Tymczasem ich ogrom na rynku da się odczuć.

Z punktu widzenia samego klienta taki stan rzeczy może jednak tylko i wyłącznie cieszyć. Większy wybór to rzecz jasna większa różnorodność, łatwiejsza sposobność przystosowania projektu i samego domu do działki i otoczenia czy w końcu wybór projektu spełniającego nasze wymagania finansowe.

Same projekty domów parterowych to przede wszystkim domy małe i średnie posiadające od dwóch do czterech sypialni. Są to domy jednorodzinne. Z jednej strony są proste, a więc i umiarkowanie tanie w budowie.

Z drugiej z kolei funkcjonalne i pełne nowoczesnych rozwiązań technicznych gwarantujących wygodę użytkowania. Doskonałym przykładem tych ostatnich są domy niskoenergetyczne, zwane również domami energooszczędnymi. Cechuje je niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło.

Projekty domów parterowych to też gwarancja prostego wkomponowania ich w strukturę ogrodu. Jedna kondygnacja to też duża zaleta w przypadku dzieci, ludzi starszych i osób niepełnosprawnych. Pomijając fakt, że korzystnie odbija się to na ich cenie, zauważmy, że łatwiejsze i bezpieczniejsze jest również samo poruszanie się po takim budynku.

Tak więc projekty domów parterowych to idealne propozycje dla starszych małżeństw na dorobku, których dzieci wyprowadziły się, zakładając swoje rodziny, jak również ludzi młodszych z planami powiększenia rodziny w przyszłości.

Tym bardziej że zawsze w razie konieczności domy takie można rozbudować. Poza tym spełniają one wymogi rządowych programów ułatwiających młodym rodzinom przejście na swoje i budowę czy zakup własnego „M”.

Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym

Potrzeb rozbudowania nie ma natomiast przy budynkach bazujących na projektach domów parterowych z poddaszem użytkowym. Te są na tyle pojemne, że bez problemu pomieszczą średnią, a nawet większą rodzinę z dwójką, trójką czy nawet czwórką dzieci.

Użytkowe poddasze nadaje się bowiem znakomicie do umieszczenia na nim kilku sypialni, łazienki czy pomieszczeń gospodarczych, jak na przykład garderoba.

Projekty domów parterowych z garażem

W ofercie znajdziecie Państwo również projekty domów parterowych z garażem. Jako że trudno wyobrazić sobie dziś normalną rodzinę bez tego środka transportu garaż to rozwiązanie bardzo praktyczne, nie tylko wpływające pozytywnie na żywotność auta, ale również dodatkowo zabezpieczające tak sam samochód, jak i dom.

Garaż wkomponowany w budynek parterowy to żaden problem. Jeśli posiadacie na tyle dużą działkę, aby dodać go do swojego budynku, projektów domów parterowych z garażem do przejrzenia będziecie mieli naprawdę dużo.

Oceny wizualnej takich projektów już się nie podejmujemy. To bowiem akurat kwestia indywidualna. Wśród wielu projektów domów parterowych, zarówno z użytkowym poddaszem czy garażem, jak i tego dodatku czy drugiej kondygnacji pozbawionych, na pewno znajdziecie coś spełniającego Wasze wymagania użytkowe, wizualne i finansowe.

Related posts

4 thoughts on “Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym, z garażem

 1. Maciej

  Mi trochę zajęło ale w końcu wybrałem swój wymarzony projekt domu parterowego z garażem dwustanowiskowym 🙂 jest w czym wybierać 🙂

 2. Karolina

  A działka jaka duża na dom parterowy najlepiej?

  1. Łukasz

   Ja mam domek parterowy 140m2 działeczka 1000m2 i jest ok 🙂

 3. Marta

  Ja chciałabym mieć nieduży dom parterowy z garażem dwustanowiskowym w angielskim stylu 😉 moje marzenie 🙂

Leave a Comment